wyszukiwanie zaawansowane

Andrzej Głuszek i Jerzy Głuszek – Polifonie

2-29 sierpnia 2022. Galeria Sztuka na Miejscu. Wrocław, Łaciarska 4.

Artyści wyjdą na chwilę z własnych ról, by zobaczyć siebie w innej perspektywie artystycznej. Pozwoli na to synchroniczny charakter działania i improwizację w nieco onirycznej atmosferze wraz z unikalnymi wokalami w otoczeniu oryginalnych brzmień elektroniki, jazzu, projekcji filmowych, performance i malarstwa.

Jerzy Głuszek prezentuje formaty oryginałów 42×30 cm, na wystawie będą wydruki cyfrowe 80×60 cm. W zdarzeniu muzycznym, osadzonym w świecie sztuk wizualnych, filmie, malarstwie i ilustracji artystycznej nastąpi wymiana impulsów między artystami. W multimedialnie stworzonej osi dramaturgicznej elementów wizualnych, przenikających się z tworzoną na żywo muzyką. Urodził się we Wrocławiu. Ukończył Akademię Sztuk we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Dyplom (1981). Autor 16 wystaw indywidualnych, między innymi w Goeteborgu, Sztokholmie, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Wielokrotnie nagradzany.

Andrzej Głuszek w latach 1977-1982 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) we Wrocławiu. Uczestniczył między innymi w takich zdarzeniach artystycznych jak: Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Bielska Jesień w Bielsku-Białej. Animator ważniejszych zjawisk artystycznych na początku lat 80. XX w. Współzałożyciel magazynu LUXUS oraz pisma artystycznego Głuszec, autor akcji plastycznych m.in. Chirurgia plastyczna. Współautor pierwszego happeningu Pomarańczowej Alternatywy – Tuby we Wrocławiu.

Zdjęcia powierzone przez artystów

 

oprac.©kkuzborska