wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Antoniewicz Mirek & René Pascal − Malarstwo

Antoniewicz Mirek & René Pascal − Malarstwo
22 kwietnia – 4 maja 2016. Galeria M. Wrocław, Jatki 10

Maria Dziedziniewicz o malarstwie Mirka: Cykl obrazów nie jest pamiętnikiem życia artysty. Jest serią znaczących sekwencji; przywołuje sytuacje doświadczane w różnym stopniu przez pokolenie lat pięćdziesiątych. Ten indywidualny komentarz rzeczywistości czyniony z dużym dystansem, często zabarwiony ironią, jest spojrzeniem wstecz z perspektywy dnia dzisiejszego. Staje się pytaniem o możliwości i uwarunkowania życiowych wyborów.

Zdjęcia: Robert Mazur


Zdjęcia: Marinella Brancaleoni

 

René Pascal (ur. 1948) urodził się w Lyon we Francji. Jest artystą tajemniczym, rzadko pojawia się publicznie, niezbyt często wystawia swoje prace. Jest mecenasem sztuki i kolekcjonerem, sam wyszukuje artystów, którym organizuje wystawy i wernisaże w niezależnym miejscu, które jest znane w Mediolanie jako Piscinacomunale Spaziodarteincopisteria. Adelaide de Martino napisała o nim: Woli pozostać w cieniu, przemawiać poprzez swoje prace, które w przeciwieństwie do niego, nie są niezauważalne, poruszają emocje widzów i wzbudzają ich ogromną ciekawość.

Mirek Antoniewicz (ur. 1954) − malarz, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Miał ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Szwecji, Danii. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i konkursach. Laureat nagród artystycznych w Polsce i za granicą. Reprezentowany jest przez Galerię M Odwach we Wrocławiu.

Prace artystów