wyszukiwanie zaawansowane

Ars Forum

ARS FORUM nr 3 / 2018
Numer poświęcony jest tym razem tematyce edukacji artystycznej. Wywiadu udzielił prof.dr hab. Stanisław Tabisz, rektor ASP w Krakowie, głos w dyskusji zabrali Piotr Bernatowicz oraz prof. Stanisław Marzec, pojawi się także tekst Kramera Hiltona, nieżyjącego już intelektualisty amerykańskiego, w sylwetkach ujrzycie Państwo Katarzynę Gawrych-Olender, Janusza Lewandowskiego i Romualda Oramusa. Artystom szczególnie polecamy obszerny artykuł prof. US dr hab. Doroty Sokołowskiej, eksperti od praw autorskich, omawiający kwestię prawidłowego zawierania umów dotyczących utworu. Dodatkowo relacje z Documenta 2017, wystawy MNK Wyspiański oraz działalności Okręgów ZPAP, podsumowanie dotychczasowych prac Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, Aktualności oraz kilka polecanych pozycji książkowych.

ARS FORUM nr 2 / 2017
Tematem przewodnim kolejnego wydania kwartalnika artystycznego Związku Polskich Artystów Plastyków ArsForum jest relacja sztuki z polityką. Na ten temat wypowiadają się zarówno artyści jak i teoretycy sztuki oraz prawnik. W numerze znajdziemy również  m.in. wywiad z jednym z najwybitniejszych polskich malarzy Jackiem Waltosiem, twórczość i sylwetki artystów: Henryka Cześnika, Pawła Warchoła i Macieja Aleksandrowicza, reprezentantkę młodego pokolenia Renatę Kurczyńską, a także relację z pierwszego etapu Ogólnopolskiej Konferencji Kultury. Tropem poprzedniego numeru zagłębimy się w historię ZPAP wyeksponowaną na kanwie komiksowej autorstwa Tomasza Bereźnickiego. W poszukiwaniu ważniejszych wydarzeń wystawienniczych w Polsce polecamy sięgnąć do działu Aktualności, a co słychać w ZPAP dowiecie się Państwo z działu prezentującego działalność okręgów ZPAP.

ARS FORUM nr 1 / 2017
Pierwszy numeru pisma o sztuce, którego wydawcą jest Zarząd Główny ZPAP. W pierwszym numerze „ArsForum” znajdziecie obszerny i bogato ilustrowany wywiad ze znakomitym malarzem, poetą i twórcą unikatowych książek - Zbigniewem Makowskim. Rozmowę prowadzi Janusz Janowski, Prezes ZPAP. Pismo wydane zostanie na markowym papierze, a jego znakiem rozpoznawczym - oprócz znakomitej treści - będzie unikatowa szata graficzna.Do kupienia w EMPiKach w całej Polsce.