wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Sarzyńska Janina i Kustosz Dominika

Ona & Ona - malarstwo, rzeźba ceramiczna
20 kwietnia - 10 maja 2012, Bolesławiec
Galeria II Liceum Ogólnokształcącego im. Michała Twerda

Janina Sarzyńska i jej córka Dominika Kustosz przygotowały wspólną wystawę malarstwa i rzeźby. W otwarciu ekspozycji uczestniczyło około 60 osób. Janina Sarzyńska pokazała akwarele z cyklu Ona tańczy. Dlaczego ona tańczy? oraz Pod zakładką.

Dominika Kustosz - absolwentka Uniwersytetu i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu - na swojej pierwszej wystawie w rodzinnym mieście zaprezentowała rysunki i obrazy olejne.

Janina Jadwiga Sarzyńska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Studiowała na Wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom uzyskała w pracowni rzeźby prof. Kazimierza Raby (2001). Stypendystka Marszałka Województwa Dolnośląskiego (2007).Studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku: Wiedza o kulturze (2008). Zajmuje się rzeźbą, fotografią, malarstwem. Własną twórczość prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych (30) w kraju, m.in.: w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie; i za granicą: w Pradze, Wilnie.

Dominika Kustosz - córka J.J Sarzyńskiej, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunki: etnolingwistyka (jęz. angielski, niemiecki, japoński, koreański), koreanistyka. Od 2011 stypendystka rządu Korei Południowej: Ewha Woman's University, Korea Południowa, Seul, kierunek: malarstwo zachodnie (5-letnie studia). Jej ulubione dziedziny sztuki: rysunek kredką i malarstwo olejne.

 

Strona artystki: sarzynska.artwroc.com