wyszukiwanie zaawansowane

Szpakowska-Kujawska A., Rytmy

Nagroda Roku ZPAP za 2020

Promna Marlena − Ogród naturalny

Nagroda Roku ZPAP za 2021

prof. Kortyka Stanisław – Obrazy (1981-2021)

Nagroda Roku ZPAP za 2022

prof. Eugeniusz Józefowski, Proces-ja...

Olszewska-Tracz Sylwia - Samotność...

Wystawa: 5 stycznia - 1 lutego 2012. Galeria Pod Plafonem, Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Rynek 58. Wernisaż: 5 stycznia 2012, godz. 17.30. Kurator wystawy: Maria Dziedziniewicz.

Sylwia Olszewska-Tracz ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2008 uzyskała dyplom z grafiki artystycznej w pracowni profesora Andrzeja Basaja i grafiki projektowej w pracowni profesora Ludwika Żelaźniewicza. Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków wyróżniło jej dyplom jako jeden z najlepszych w Polsce. W 2008 była nominowana przez ASP we Wrocławiu do stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza. W 2010 uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni profesora Krzysztofa Skarbka. W 2011 roku otrzymała wyróżnienie honorowe na IV Ogólnopolskim Konkursie Grafiki im. Ludwiga Meidnera w Oleśnicy. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Artystka posługuje się różnymi mediami: rysunkiem, malarstwem, grafiką. Jej prace trudno zaliczyć do dekoracyjnych: temat wysuwa się w nich zdecydowanie na pierwsze miejsce. Interesują ją najgłębsze, najbardziej skrywane, najintymniejsze sfery ludzkiej psychiki, miejsca, w których natura ludzka styka się z myślą, instynkt z mistyką. Więcej: www.olszewskaportfolio.pl.


Aniele Boży Stróżu Mój... cz. II, linoryt,2008