wyszukiwanie zaawansowane

Mielniczyk A., Kazała A.C. ‒ Między

27 marca ‒ 8 maja 2021
Galeria Brama Wrocławska, Oleśnica
Mielniczyk Anna, Kazała Agnieszka ‒ Między

Aqua/Woda ‒ przemija i zostaje, przepływa i przenika, jest mocna i czule delikatna. Jest jak sztuka, która będąc jednoznaczną, jest jednocześnie zupełnie niejednoznaczna. Nawiązuje do rzeczywistości i w tej samej chwili wobec niej śle protest. W tej artystycznej przestrzeni odnajdujemy Sigmara Polke. To jemu oddajemy ukłon naszą wystawą. Między ‒ od form do ich pozbywania się, od treści do ich wykluczania.


Aeracja, 2021, 142×122


Jawne-Ukryte, 2021, 100×100

Jestem absolwentką (2008) Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby – pracownia prof. Aleksandra Dymitrowicza, dra hab. Zdzisława Nitki i ad. Łukasza Morawskiego. Studiowałam w pracowni prof. Andrzeja Dobrzanieckiego, prof. Leszka Mickosia i ad. Anny Kramm. Zajmuję się malarstwem i rysunkiem. Należę do ZPAP.

Język abstrakcji umożliwia mi pełną wypowiedź artystyczną, gdyż posługuje się metaforą. Metaforą pozbawioną kształtów i ograniczeń, ale wypełnioną przestrzenią, kolorem, światłem. Przestrzeń to dla mnie płaszczyzna obrazu i jej oddziaływanie poprzez interakcję plam barwnych, które mogą się swobodnie i niemal nieskończenie rozwijać. Przestrzeń powstająca z interferentności i relacji plam barwnych jest na usługach koloru. Dla mnie kolor jest bohaterem. Bohaterem znajdowanym zawsze na nowo. Pozwala otwierać się na przeżywanie tego, czego w żaden inny sposób wyrazić się nie da ‒ Anna Mielniczyk.

Agnieszka Cecylia Kazała ‒ Batik

Wystawy dwóch znakomitych artystek odbywają się
w ramach projektu MADOA ‒ Między.

 

oprac.©kkuzborska